Makaleler, şiirler, sözler.

Şiirler (Poems):

EVLENME! TEKLİFİ!  ** AK SEVDA ** DENİZ ANNE ** SAKIN **  Apostol'un Meyhanesi

Makaleler (Articles):

Ortadoğu meselesi neden çözülmez? 

VATAN HAİNLERİNE SON UYARI!

Türk Halkının %99'u Müslüman.. Değil!

Türk Halkının %99'u Müslüman.. Değil! - 2

Misyonerliği Destekliyorum!

  Suçlu! Ayağa kalk!

 Nokta mı, virgül mü? İşte asrın sorusu! 

ZENGİN KOCA

Türkçeye sahip çıkmak, ülke kalkınmasına katkı ve daha zeki bir nesil için farkına varmamız gereken bir değerimiz var.

 "Standart Türk Klavyesi ile on parmak tekniği"nin dilimizin internet yazışmaları yüzünden bozulmasını engelleme işlevi hakkında

Projelerim (My Projects):

1. Ülke tanıtım projesi (Country promotion project)

2. Hırsızlığı önleyen alarm sistemi (Burglar alarm stoppable crime)

3. Bireysel klima (Personal air conditioner) (patent başvurusu yapılacak)

4. Şiir kitabı (basım masrafının teminiyle basılacak)

5. Evrenin sırları isimli kitabım yazım aşamasında.

Teorilerim:

1. F Klavye zeka geliştiriyor

2. Günlük ibadet 5 değil 7 defa olmalı

3. F Klavyenin internet yazışmaları sırasında ortaya çıkan dilimizin bozulmasını engelleme işlevi vardır.

HAYATIN SÖYLETTİKLERİ (Proverbs):

Hayatın Getirdikleri: Şimdilik hayatın bana söylettikleri bunlar, umarım bir gün "ata sözü" olurlar.

-Görünendeki güzellik, güzel gören gözün güzelliğindendir.

-Senin hakkında söylenenleri can kulağıyla dinle çünkü söyleyen seni anlattığını sanırken aslında kendisini anlatır.

-Aşk, 1+1’in 1 etmesidir. 2 ettiğinde bitmiş, bitmişse hiç başlamamıştır.

-Bakmakla görmek aynı şey değildir.

-Kazanmanın en kolay yolu kaybetmemektir.

-Kaybetmemeyi garanti etmenin tek yolu savaşmamaktır.

-Yapmak istediğin birşey varsa, çılgınca bişey de olsa, ortaya çıkabilecek en kötü sonuca hazırsan mutlaka yap yoksa unut gitsin.

-insan kaybettiğine, ancak kaybettiğinin farkında olursa üzülür.
-karı koca dediğin evlilik kayığına binmiş iki yolcu. İkiside aynı yöne kürek çekerse ilerler güzelce yok biri bi tarafa biri öbür tarafa gideceğim diye inat ederse batar tabii..

-İhanet, kim tarafından kime edilirse edilsin, mümkün müdür hain ölümden başkasını hak etsin! (fiili ölüm değil, öldü saymak, ömür boyu adını anmamacasına terk etmek)

-Kadınlar konserve kapaklarını neden açamadıklarını anladıkları gün erkekleri de anlayacaklardır!

-Dünyayı ben tek başıma kurtarabilirim, ama önce biri beni kurtarsın.

-Hedefini görerek ona doğru yürüyor olman doğru yolda olduğunu garanti etmez, güneşi de görüyoruz ama dünyayı defalarca kat etsek ona bir adım bile yanaşmış olamayız.

-Cevabını bildiğin sorular sormak seni, sorusunu bilmediğin cevaplara götürür.

-İnsan, hayvanlığını kabul edemeyen tek hayvandır.

-En kötü karar bile karasızlıktan iyidir.

-Çok kadın gördüm her biri yıldız gibi, gecenin karanlığında parlıyorlardı. Ama ben seni, Güneşi seçtim çünki belki en küçük yıldızlardandın ama beni aydınlatıp ısıtabilmeyi, karanlıktan kurtarmayı sadece sen başardın.

-Geleceğe dair yapacağım dediğim herşey birer sözdür yemindir.
Onun için söz vermem yemin etmem.
Ucunda ölüm olsa sözümü tutar, yeminimi bozmam.
Herkesi de kendim gibi bilir,
Sözünde durmayanı siler, yemininden döneni affetmem.

-Mutluluk, kapısına geldiğinde onu tekmeleyenin hakkı değildir.

-Yaptığı kötü şeyin ardından biri size "bunu bana sen yaptırdın" demişse bu yalanın doğrusunun "içimde vardı, yapmak istiyordum, cesarete ve bahaneye ihtiyacım vardı, onuda senden aldım" cümlesi olduğunu bilin.

-Her söylediğinizi kötü anlayıp size kötü söz söyleyen bir insanla konuşmaktansa bir duvarla konuşun, hiç değilse söylediğiniz olduğu gibi yansır.

-Medeniyet, haklının güçlü olmasıdır.

-Bir türlü bulunamayan herşeyin ortak noktası, tutkuyla aranıyor olmasıdır.

-Aşkın yemek gibi tarifi olsaydı, isteyen kendisi yapıp aşkı yaşardı. 27.04.2010 16:51

-Aşkın gözü, aşığın gözlerinde gördüğü cennetten gözünü allamadığı için kördür. 27.04.2010 16:53

-"Yanlış insanı sevmişim" derler. Doğru insan diye birşey yoktur, sevileni doğru insan yapan sevgidir çünkü doğru olan sevgidir. 27.04.2010 17:12 

-"Öfke baldan tatlıdır" derler, doğrudur. Ama ben artık "bal" ile idare edeceğim, öfke rejimindeyim, ben almayayım ama alanada mani olmam, isteyen istediği kadar alsın. Zira öfke enerjimi tüketiyor, beyin hücrelerimi öldürüyor, sağlığımı bozuyor, bal enerji veriyor, hücrelerimi yeniliyor, sağlık veriyor.

-İçinizden gelen tüm iyi hisler, niyetler, güzellikler Allah'ın vahyi, tüm kötü hisler, niyetler, çirkinlikler şeytanın vehmidir.

-Hepimiz Allah'ın sevgili kullarıyız. Yaşadığımız herşey aslında derinlerde biryerlerde kendi isteklerimizdir. Kötü şeyler oldu diye öyle olduğunu düşünmüyoruz, aslında farkında olmadan içimizden geçen kötü şeyleri dilemiş oluyoruz, Allah'ta içimizden ne geçiyorsa, neyi çağırıyorsak onu veriyor onu yaşıyoruz. Kendimize bakıp bilinç altımızda aslında neyi istediğimize baktığımızda görürüz ki başımıza gelen herşeyi kendi elimizle çağırıyoruz. Bilerek veya bilmeyerek ne dilediğimize dikkat edersek mutluluğa uzanırız.

-Duygu ve düşüncelerimiz bumerang gibidir. Benimizden çıkar, havalanır, hızlanıp kuvvet kazanarak yine bize döner. Her defasında böyle olduğu halde döngüyü farketmediğimiz için hazırlıklı olup tutamayız, gelir kafamıza çarpar!

-Her düşüncemiz bir duadır, her başımıza gelen Allah'ın bizden bize icabetidir. Başımıza gelen iyi yada kötü herşey Allah'ın bizim içten içe istediklerimizi vermesinden başka birşey değildir. Karamsar biri başına gelenler yüzünden karamsar olduğuna kendini inandırmıştır, aslında karamsar olduğu için başına kötü şeyler gelir. İyimser boşvermiş, hesapsız kitapsız gibi algılandığı için kınanır, iyimserlik geleceği düşünmemek sanılır ama öyle değildir, iyimser iyi şeyleri çeker ve iyi şeyler yaşar, kural bu kadar basittir.

-Uluslar arası ilişkilerde kazandıran şeyin haklılık değil maalesef, sadece kararlılık. 11/6/2010

-Sağlık, mutluluk, huzur ve başarı, hayatta istediğimiz her şey pozitif düşünceyi gerektirir. Sadece kişinin pozitif olması da yetmez, çevresindeki insanların negatifliği de bireyin hayatını olumsuz yönde etkiler. Çevrenizdeki insanlar ne yaparsanız yapın pozitif olamıyorlarsa onları hayatınızdan çıkarmaya mecbursunuz! Bu sizin sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarılı olmak için ettiğiniz duanın somut gereğidir! 15/6/2010

-Meyve fidesini diktiğiniz gün meyvesini yemeyi hayal bile edemezsiniz. 07/07/2010 23:25

-Sebepler sonuçlardan ayrı değildir! Vardığınız sonuca bakıp şu sebepten oldu derken farketmediğiniz şey o sonuçla karşılaşmayı kafanızda kurduğunuz için gerekli sebepleri sizin yaratmış olduğunuzdur. Aslında sonuç dediğiniz, o sonuca varmanızı sağlayan sebepleri yaratmanıza sebep olandır! 08/07/2010 14:15

-Yaşamın, ölümün ve ötesinin esrarını çözmek isteyen için zifiri karanlık, aydınlığın ta kendisidir. 09/07/2010 00:00

Anlamayandan değil, yanlış anlayandan uzak durun. 21 Temmuz 2010 16:10

 

Bütün ilahi kitaplar doğruyu söyler, yanlışlık yanlış anlayanın yanlışlığındadır. 21 Temmuz 2010 16:11

 

- Hayat yağmuru herkesin üstüne aynı renkte yağar, siz renginize boyanan suya bakarak  “yağmur şu renk” dersiniz. 31/07/2010 17:15

-Bir insanı büyük yalancı yapan söylediği yalanların değil, sizin ona verdiğiniz değerin ve ona olan inancınızın büyüklüğüdür. 05/08/2010 03:33 (Big lies can't make somebody a big liar, your big faith on him/her makes somebody a big liar.)

-Kadının kırılganlığı ve erkeğin sağlamlığı aşklarına da yansır. Erkeğin aşkı basketbol topu gibidir, zor şişer ama tamamen şiştikten sonra daha fazla genişlemeyeceği gibi küçülmez de, her türlü darbeye dirençlidir, patlatmak için uğraşsanız da ancak delici - kesici darbeyle patlatabilirsiniz.

Kadının aşkı balon gibidir, çok hızlı şişer, rengarenk olur, nefes kesici büyüklüklere ulaşabilir. Ancak büyüdükçe direnci azalır, en büyük olduğunda hiç bitmeyecek, ömür boyu sürecek sanırsınız ama patlamak için adeta bahane arar, en küçük müdahale büyük bir gürültüyle patlamasına sebep olur, neye uğradığınızı şaşırır, kandırılmış hissedersiniz, bir daha aynı hataya düşmemeye yeminler etsenizde yinede tekrar tekrar cazibesine kapılırsınız. Çünkü her erkek biraz çocuktur, her çocuk balon sever. 07/08/2010 19:30

-Bir kadını mantık dairesine yaklaştırmanın elbette bir yolu var; erkeklik hormonu vermek..

-Hayır insanoğlu maymundan gelmedi ama maymuna döndü.. 10 Ocak 2011 Pazartesi 18:30

-Bir bireyin İslamı tamamen, her bir detayına kadar biliyor olduğunun kanıtı ve tek göstergesi: reddetmesidir. 5 Haziran 2011 23:00 

-Müslümanlık İslamiyet bilgisiyle ters orantılıdır. %100 Müslüman olabilmeniz için İslam hakkında bilginizin %0 olması gerekir ve tam da bu yüzden İslam hakkında araştırma yapmak, bilgi edinmek bir yana üzerinde düşünmeniz bile yasaklanmıştır. Türkiye gibi Müslüman olduğunu zanneden bütün memleketlerin geri kalmışlığının sebebi budur. Dünyanın bütün teknolojisini ülkeye doldursanız da onu kullanacak akıl devre dışı bırakılmıştır. İşte bu yüzden başta TV olmak üzere her bilgi kaynağı sapkınlık aracı olarak görev ifa etmekte, herşey amacının dışında kullanılmakta, bilgi edinme araçları sadece eğlence, uyutma, boşa vakit harcama, toplumu yozlaştırma aracına dönüşmekte. "Düşünme, aklını kullanma, sakın sorgulama cehennemlik olursun, sadece iman et" formülü her zaman işe yaramıştır. 5 Haziran 2011 23:00

-Hayatınızdaki her olay bir denklemdir. Yanlış sonuç veren her formülün eksik parçası Yaratandır, onu yerine oturttuğunuzda bütün denklemler doğru sonuç verir. 20 Haziran 2011, 01:19 (All happens are equations in your life. All of wrong formula's missing part is God. When you add God to any equation, it will gives you true results.)

-Öğrenmek diye bir kavram yoktur. Aslen "öğretmek" kavramıyla açıklamaya çalıştığımız bilgi aktarımı zaten o bilgiye sahip olduğumuzdan sadece hatırlatıcı, üst bilince çıkarıcı bir tetikleyici görevi görür. 23 Haziran 2011 17:51 (There is nothing we calling as "teaching". Actually we are already have the knowledge, to teach that transferring any knowledge is the trigger to remind us that we are already knowing that.)

-Sebepsiz güvensizlik, güvensizlik sebebidir. 8 Kasım 2011, 03:20

- Evinizdeki bütün kitaplar birer "hayat lambası"dır. Bir kitabı okuduğunuzda onun düğmesine basmış olursunuz, ömrünüz boyunca hayatınızı, yollarınızı aydınlatır. Siz de onların ışığını yansıtıp sevdiklerinizin hayatlarını ve yollarını aydınlatırısınız. 13 Aralık 2012 14:00

- Kimse kimseye huzur veremez. Huzur insanın içinde vardır ya da yoktur, varken onu kaçırmayıp korumamıza izin verenlere "huzur veriyor" deriz. 15 Aralık 2012, 16:04

- Huzur, insanın bağışıklık sistemi gibidir. Dört bir yanımız huzursuzlukla dolu olsa bile iç huzurumuz manevi bedenimizi korur. İç huzurumuz zayıfladığında huzur bozanlara karşı daha hassas olur, dışarıdan alınan yapay ilaçlara ihtiyaç duyarız. Bunların birçoğu da bağımlılık yapar, onlarsız huzur bulamaz oluruz. Bu olduğunda bağışıklık sistemimiz tamamen çökmüş, yani iç huzurumuz ölmüş demektir. Bu, ruhun AİDS olma durumudur, en küçük ruhsal virüs bizi manevi ölüme götürür. 15 Aralık 2012, 16:08  - Hayat, mutlu geçirdiğiniz anların toplamından ibarettir. Mutluluğu bulmak için plan yaparak harcadığınız süreleri içermez. 16 Aralık 2012, 19:41 - İnsanı Tanrı yaratmadı, İnsan Tanrıyı yarattı. 23.01.2013, 21:06 Genlede iyi insanlar, özelde iyi sevgililer para gibidir; çok zor kazanılır, çok kolay kaybedilirler. Yeterince özen göstermezseniz düşürebilirsiniz, çaldırabilirsiniz. Ya da har vurup harman savurursunuz, bir gün bir bakmışsınız bitmiş! 04.02.2013 03:40 - Türkiye'de yaşamak rus ruleti oynamak gibidir, tek fark; silah daima başkasının elindedir. 23.02.2013 21:42 *** Ortadoğu'ya barış ve demokrasi götürmeyi iddia etmek, Afrikalıların derilerini beyaz yapacağını ilan etmek kadar imkansız bir hedeftir. 9 Haziran 2013, 02:46

- Hiçbir şeyin, sizn ona yüklediğinizden başka anlamıı yoktur. 7 Aralık 2013, 17:33

- Hayat köpek gibidir. Nasıl bir köpek korktuğunuzu salgıladığınız hormonların kokusundan, hal ve tavırlarınızdan anlar, tedirgin olduğu için size havlarsa, hayat ta aynı şekilde her neden korkar, endişe ederseniz onu üstünüze yağdırır zira kötü beklentilerinizle hayatın ritmini kötüye gidecek şekilde bozmuş oursunuz. 17 Aralık 2013, 17:13

- Müslümanlık, Türk ırkının genlerine işlemiş lösemidir. 26.12.2013, 09.35

- Devlet yönetimi bir yana, küçük işletmelerde bile yetki ve sorumluluğun eşit olması temel kuraldır. Herkes sadece yetkiyi ister. Basit insanlara sadece yetki verildiğinde, ellerine geçen kudretin kontrolüne girer, yavaş yavaş kendilerini tüketirler. 1 Ocak 2014, 13:27

- Dinlerden bütün mantıksız, akıl dışı, alamsız şeyleri çıkarın. Geriye ne kaldı? 6 Ocak 2014, 02:29

- İslam Türklüğün, dinler insanlığın katilidir. 8 Ocak 2014, 14:28

- Her türlü hastalığın sebebi, %50 oranında psikolojiktir. Mutlu bir insan çok daha az hastalanıp çok kolay ve hızlı iyilşir. Mutsuz bir insa çok daha sık hastlanıp çok zor ve yavaş iyileşir. 11 Ocak 2014, 14:54 (20 yıldan eski tespittir).

- İki mesle vardır ki her dönem nefret edilir. 1. Doktorlar, 2. Avukalar. Her iki grubun işi insan hayatını iyileştirmek ve kolaylaştımak olmasına rağmen tersine kedilerini Tanrı sanıp insan hayatıyla oynarlar. 11 Ocak 2014, 14:58 (20 yıldan eski tespittir).

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !